دانستنی هایی درباره ی کرم دور چشم

کرم دور چشم از نظر ترکیبات مثل کرم ضد‌چروک صورت استکرم دور چشم دارای مواد مرطوب کننده، ویتامین A، C، E و در مواردی لایه بردارهای بسیار ضعیفی است که نقش بافت سازی دارد. هم در طول روز و هم شب پیش از خواب میتوان از کرم های دور چشم استفاده کرد.

کرم دور چشم

پوست اطراف چشم نسبت به دیگر نقاط صورت ظرافت بیشتری دارد، از همین جهت مراقبت از آن اهمیت ویژه ای دارد که سبب می شود شما برای مرطوب نگه داشتن این نقاط و آب رسانی بیشتر آن به محصولی نیاز داشته باشید. اگر در حوالی چشم خود علائم افزایش سن را مشاهده کردید، برای رفع این مشکل از کرم دور چشم استفاده کنید. در اینصورت دقت کنید کرمی را که برای دور چشم خود انتخاب می کنید، دارای ترکیبات ضدپیری نیز باشد. زیرا اکثر کرم های دور چشم صرفا خواص مرطوب کنندگی دارند.

حتی در سنین پایین تر و جوان تر میتوانید از کرم دور چشم، استفاده کنید. هر چه مصرف کرم های دور چشم را سریعتر شروع کنید، اثرات طولانی مدت آنرا بهتر و بیشتر میتوانید ببینید. ولی مانند سایر محصولات مراقبت از پوست، روش درست استفاده از کرم دور چشم مهم است. استفاده مناسب از کرم های دور چشم علاوه بر اینکه از پوست اطراف چشم مراقبت می کند سبب مرطوب نگه داشتن پوست دور چشم می شود.

مواد تشکیل دهنده کرم دور چشم

کرم دور چشم شامل مواد مرطوب کننده، ویتامین A، C، E و در مواردی لایه بردارهای بسیار ضعیفی است که نقش بافت سازی دارد. از این نوع کرم ها میتوان چه در روز و چه در شب قبل از خواب استفاده کرد. بعضی از کرم های دور چشم، خواص ضد آفتاب هم دارند که البته مخصوص روز هستند.

به نظر میرسد که حتی در سنین خیلی کم مراقبت از دورچشم ها میتواند تأثير زیادی داشته باشد. استفاده از  کرم دور چشم مناسب حدودا ۲۰ سالگی برای محکم و بی چروک ماندن چشم ها بسیار موثر است. به گفته متخصصان پوست استفاده از کرم دورچشم بسیار حائز اهمیت است به دلیل این که پلک چشم فاقد غدد چربی است و به همین منظور بسیار نازک است و دور چشم نخستین و مهمترین نقش را در صورت برای نشان دادن سن شما به عهده دارد. واقعیت تلخ این است که افراد بسیاری در همان ابتدای ۲۰ سالگی متوجه خطوط نازک اطراف چشم خود می شوند. کم کم با نازک شدن پوست دور چشم، کبودی زیر چشم نیز بیشتر ظاهر می شود.

انواع کرم دور چشم

کرم دور چشم هر کدام با شکلی متفاوت و کارایی مخصوص برای افراد تهیه و تولید می شود. به طورمثال بعضی از کرم های دور چشم به علت کافئین دار بودن به سفت شدن پوست دور چشمتان کمک می کنند و همین امر باعث رفع سریع تر کبودی های آن میشود. کافئین به علت بهبود گردش خون از پف و کبودی چشم در طی گذر زمان پیشگیری می کند.

برخی از انواع کرم دور چشم دارای ویتامین C هستند و همین امر منجر به آبرسانی سریعتر به پوست می شود و دور چشم را شاداب تر میکند. بعضی از کرم ها به نحوی ساخته شده اند که DNA های تخریب شده ای که سبب به وجود آمدن سیاهی و کبودی زیر چشم شده است را ترمیم می کند و مانع از پیری زودرس پوست میشود.

نمونه دیگری از کرم دور چشم به سرعت در پوست جذب می شود و حس خنکی و شادابی را به پوست اطراف چشم می دهد. حلقه های سیاهی که در اطراف چشم بوجود می آید را با کرم هایی که با عصاره های گیاهی تهیه می شود، درست کنید تا هیچ شخصی متوجه این هاله سیاه نشود. کرم آبرسان دور چشم به محو کردن حلقه های سیاه و درمان کدر بودن پوست های دور چشم کمک میکنند. کرم های دور چشم در یک نگاه کلی سبب نرمی، شادابی، شفافیت، رفع کبودی، رفع پف زیر چشم و درخشندگی بیشتر چشم های شما میشوند.

بسته بندی شیشه ای کرم دور چشم به شما این امکان را میدهد تا در هر بار باز شدن در ظرف، مواد اولیه ضد پیری مثل رتینول، روغن های گیاهی و آنتی اکسیدان ها از بین بروند، همچنین ، هر بار که انگشتتان را( یا اسپاتول)  به داخل شیشه فرو کنید، موضوع سلامتی پیش می آید. بهتر است از کرم های دور چشمی استفاده کنید که در تیوب هستند.

سن مناسب برای کرم دور چشم

زمان مشخصی برای استفاده از کرم دور چشم وجود ندارد و بهتر است در هر سنی استفاده از این کرم در مراقبت های پوستی گنجانده شود. در واقع منظور این است که هر چه سریعتر و حتی از دوران نوجوانی به دنبال استفاده از کرم دور چشم باشید، مشکلی ایجاد نمی شود ولی در سنین پایین از کرم های دور چشمی استفاده کنید که صرفا خواص مرطوب کنندگی دارند و استفاده از انواع کرم دور چشم ضد چروک و رفع تیرگی چشم در سنین کم پیشنهاد نمی شود.

روش صحیح استفاده از کرم دور چشم

برای استفاده بهتر از انواع کرم دور چشم و نتیجه گیری موثر تر از آن، مراحل زیر را انجام دهید:

کرم دور چشم روی پوستی که تمیز و پاکیزه باشد،  بهتر جذب می شود. پیش از این که کرم دور چشم را بزنید اول باید صورت خود را با دقت تمام بشویید. برای استفاده از کرم دور چشم، شستن صورت هم در شب و هم در روز توصیه می شود. صورتتان را با آب نیمه گرم بشویید. سپس از انگشت چهارم و یا همان انگشت انگشتری خود استفاده کنید زیرا ضعیف ترین انگشت شما است، به این ترتیب بطور طبیعی لمس ملایمی خواهد داشت.

برای این که کرم دور چشم اثرگذاری بیشتری داشته باشد باید این کرم را در دور تا دور چشم استفاده کنید. بدین ترتیب کرم دور چشم مورد نظر خود را به صورت نقاط ریز و کوچک در زیر چشم، بالای چشم و استخوان ابرو بزنید. پس به اندازه یک نخود کرم دور چشم خود را با این انگشت بردارید. برترین روش برای جذب بیشتر کرم دور چشم این است که پوست اطراف چشم را به آرامی و با حرکات دایره ای ماساژ دهید. البته توجه کنید که این کار را بسیار آرام و ملایم انجام دهید و هرگز کششی در اطراف پوست چشم ایجاد نشود. به آرامی زیر چشم خود نقاط کوچک را بزنید، از گوشه داخلی شروع کرده و به طرف بیرون چشم حرکت کنید. از مالیدن کرم دور چشم، نزدیک به مژه های پایین بپرهیزید.

نکاتی در زمان مصرف کرم دور چشم

از مصرف زیاد کرم دور چشم بپرهیزید بدین دلیل که ناحیه ی دور چشم تحمل چربی زیاد را ندارد و مقدار زیاد کرم، باعث میشود که چشم ها در روز بعد بیشتر پف کند. نکته ای که موقع استفاده از کرم دور چشم باید توجه کنید این است که پوست را اصلا نکشید چون این کار باعث شل شدن پوست اطراف چشم می شود. در این صورت شما علاوه بر اینکه به پوست خود کمکی نکرده اید به آن هم آسیب رسانده اید. لازم به ذکر است که کرم های دور چشم را در روز میتوان دو مرتبه، روزها و شب ها و همینطور بعنوان پایه و زیرساز آرایش مورد استفاده قرار داد.

اگر میخواهید کرم دور چشم کارایی بیشتری داشته باشند توصیه می کنیم آنها را در یخچال بگذارید تا در زمان استفاده سرد باشند و پف های زیر چشم را سریعتر بهبود دهند.

راهنمای خرید کرم دور چشم

در زمان خرید کرم دور چشم باید به ترکیبات یا مواد تشکیل دهنده این محصول توجه کنید. اگر هدف شما برای رفع سیاهی دور چشم، مقابله با چین و چروک های افزایش سن است، باید از وجود موادی نظیر رتینوئید، آلفا هیدروکسی اسید، کافئین، آنزیم Q10 و ویتامین سی در کرم خود خاطرجمع شوید.

سن از فاکتورهای مهم در زمان خرید کرم دور چشم است. متخصصین پوست میگویند که برترین زمان مصرف کرم دور چشم پیش از بروز علائم پیری و از سن ۲۰ سالگی است. کرم های ضد چروک بر اساس تأثير گذاری و قدرت خود بسته به سن شخص دسته بندی می شوند. مثلا کرم مناسب برای افراد بین ۲۰ تا ۳۰ سال از ترکیبات ملایم تری برخوردار است و ترکیبات آن برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک مناسب است. ولی برای فرد ۴۰ تا ۵۰ سال باید خاصیت درمانی داشته باشد و ترکیباتش متفاوت است.

فواید کرم دور چشم

کرم دور چشم این روزها بنا بر دلایلی کاملاً مشخص، بسیار محبوب شده اند. استفاده اصولی و منظم از این کرم های دور چشم، مزایایی مانند رطوبت رسانی، تغذیه پوست، کاهش سیاهی دور چشم، تامین رطوبت، بهبود بافت پوست و جلوگیری از بروز نشانه های پیری پوست را برای فرد بهمراه خواهد داشت.

عوارض کرم دور چشم

در کل برای مصرف کرم دور چشم عوارض جدی ذکر نشده است. به علت نازکتر بودن پوست دور چشم درصورتی که کرم های دور چشم ترکیبات قوی تری داشته باشند احتمال بروز التهاب های پوستی در اثر استفاده از این کرم ها وجود دارد ، اگر کرم دور چشم به ویژه برای پوست حساس دور چشم ساخته نشده باشد امکان دارد پوست دورچشم آسیب ببیند پس در انتخاب کرم دور چشم دقت کنید. 

حساسیت در برخی موارد ذکر شده که بهتر است پیش از مصرف کرم دور چشم حتماً آن را تست کنید. کرم دور چشم امکان دارد در نگاه اول همان ترکیبات کرم آب رسان یا ضد پیری( مثل کرم های حاوی رتینول) را داشته باشد. ولی در کرم مخصوص دور چشم این ترکیبات ملایم تر است و دُوز کمتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *