همه چیز درباره اکستنشن مو

فواید اکستنشن مو,علت استفاده از اکستنشن مو,روش های مراقبت از اکستنشن مو

چند سالی است که تب و تاب اکستنشن مو، میان خانم ها بالا گرفته است و افراد زیادی برای حجیم کردن و تغییر حالت مو از این شیوه استفاده می کنند، به همین مناسبت در ادامه به باید ها ونبایدهای این روش اشاره می کنیم .صرف نظر ازچگونگی تهیه و بهداشت موهایی که برای این هدف به کار میرود ، از دکتر آزاده طبیعی متخصص پوست و مو درباره عوارض این شیوه سؤال کردیم و وی این چنین خاطرنشان کرد:اکستنشن سبک و کوتاه مدت اشکال زیادی ندارد اما اکستنشن های سنگین باعث کشش مو و افزایش ریزش مو (hair loss) می شود و اگر طولانی مدت روی سر بماند برای بهداشت و شست وشوی صحیح مو ایجاد اشکال می کند. اما باتوجه به نزدیک شدن سال جدید بعضی ازخانم ها تمایل دارند از این شیوه برای ایجاد تنوع در موهایشان استفاده کنند به همین منظور در ادامه به بعضی از نکات بهداشتی اکستنشن مو اشاره می کنیم:

انواع اکستنشن مو

استفاده از موی طبیعی

استفاده ازموی طبیعی قابلیت رنگ، دکلره، هایلایت کردن و… را دارد.

استفاده از موي مصنوعي 

دراین شیوه طول موی اضافه شده را باید حداکثر ۳۰ سانتی متر بلند کنید، مقدار بیش از این وزن مو را زیاد و به پوست سر فشار وارد می کند و باعث ریزش موهای طبیعی و کم پشتی می شود. بهترین طول متوسط برای موی اضافه شده مصنوعی ۲۲ سانتیمتر است. مدت زمان این نوع اکستنشن حدود سه تا چهار ماه است.

بعضی از روش های نصب اکستنشن

چسب کراتین

نوعی چسب بی زیان است که برای ناحیه جلوی سر و در افرادی که موهای نازک و کم پشتی دارند روش خوبی است، بالاتر از ریشه مو این چسب مالیده می شود و موی اکستنشن روی آن قرار می گیرد و به وسیله گیره با حرارت به هم فشرده و چسبیده می شود.

رینگ

ین روش برای افراد با موهای نازک و کم پشت زیبایی ندارد و موقع جمع کردن مو، رینگ مشخص می شود، در این روش رینگ واشرداری را داخل یک شاخه از موی مصنوعی می گذارند و با قلاب های مخصوص موهای طبیعی را به داخل رینگ می کشند.

روش لاینی

تند ترین روش اکستنشن لاینی است که از بلند شدن و پرپشت شدن موهایتان لذت می برید، برای این که در این روش از چسب یا رینگ استفاده نمی شود.

نکات مراقبتی

بهتر است موهای خود را در پنج روز اول بعد از نصب اکستنشن شستشو ندهید تا چسب ها سرجای خود کاملا ثابت شود در هفته اول ممکن است در پوست سرتان احساس خارش کنید.

قبل از اینکه موهایتان را شست وشو دهید آنها را شانه بزنید تا اگر گره دارد باز شود و بعد از آن آرام زیر دوش، مقداری شامپو بزنید و موها را از بالا به پایین فشار دهید تا تمیز شود. هیچ وقت موها را محکم مالش ندهید.

قبل از خواب، موهای خود را با یک کش سر نرم بالای سرتان جمع کنید، تا به هم گره نخورد. هیچ وقت با موی خیس و مرطوب نخوابید.

از حالت دهنده ها استفاده نکنید زیرا باعث جدایی موها از محل اتصال می شود.

بی اندازه در معرض تماس با نور خورشید (Sunlight) و آلودگی هوا قرارنگیرید.

برای افزایش عمراکستنشن مو، رطوبت روی آنها را سریع پاک کنید.

اکستنشن برای مو ضرر دارد؟

اکستنشن موقتی را نباید هرروز استفاده کنید.

اگر برای مدت کوتاه از آن استفاده کنید، اسیب های بلند مدت برای موهای شما ایجاد نمی کند.

اکستنشن های دائمی را میتوانید برای مدت های طولانی استفاده کنید.

اگر از محصولات استاندارد و باکیفیت استفاده کنید و این کار توسط یک متخصص انجام شده باشد، همچنين، نکاتی برای مراقبت از آنرا همیشه مد نظر قرار داده باشید، مشکلی برای شما ایجاد نمی کند.

هر زمانی که اکستنشن ها از پوست سر فاصله گرفت، آن ها را مجدد در جای اولیه خود نصب کنید. به این ترتیب از وارد شدن فشار اضافی به موها و آسیب دیدن آنها جلوگیری می شود.

افرادی که دچارریزش موی شدید هستند نباید موهای خود را اکستنشن کنند. زیرا ممکن ریزش موی آنها شدت پیدا کند.

موهای خود را دم اسبی و بالای سرتان نبندید چون ممکن است باعث گسستن اکستنشن ها یا کشیدگی موهای شما شود.

چه زمانی باید اکستنشن مو را برداریم؟

اکستنشن مو نباید بیش از چهار ماه و بعد از این که ۲ اینچ از پوست سر فاصله گرفت، روی موها باقی بماند.

معایب دیگر

موهای اضافه شده به دلیل این که به موهای خود فرد وصل می شود، فشارهایی را وارد می کند که میتواند باعث آسیب زدن به موی اصلی شود.

باعث تشدید سردرد در افرادی شود که قبلا میگرن یا سردرد مزمن داشته اند.

بعضی افراد ممکن است به چسب ها حساسیت داشته باشند و دچار مشکلات پوستی شوند.

در ابتدا ممکن است به علت عادت نداشتن، احساس ناراحتی کنید.

خوابیدن با آنها ، در ابتدا سخت است.

اکستنشن نیاز به نگهداری ویژه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *