مداد لب در آرایش چه کاربردی دارد؟

آرایش صورت با ترکیب رنگ‌ها و ابزار‌های مختلف است که زیبایی پیدا می‌کند. برای اینکه آرایش زیبایی داشته باشید، باید روی تک تک قسمت‌های صورت خود وقت بگذارید. یک آرایش کامل و بی‌نقص، نیاز به زمان و لوازم آرایشی مختلفی دارد. اینطور نیست که بگویید مثلا برای آرایش چشم تنها به خط چشم نیاز است یا اینکه برای آرایش لب، رژ لب کفایت می‌کند. لایه‌های رنگی مختلف و لوازم متنوع هستند که باعث می‌شوند صورت شما جلو بیشتری پیدا کند. در این میان یکی از لوازمی که بسیاری از خانم‌ها به آن توجهی نمی‌کنند، مداد لب است. شاید کاربرد مداد لب برای اکثر افراد نامعلوم باشد. شاید هم برخی هنوز طریقه استفاده از مداد لب را نمی‌دانند. ما در اینجا قصد دارید تا شما را با مداد لب آشتی دهیم و کاری کنیم که کاربرد آن را به صورت کامل بدانید.

مداد لب چیست؟

همه ما رژ لب را می‌شناسیم. در ابتدا برای اینکه تعریفی از مداد لب داشته باشیم، باید یک مقایسه ساده انجام دهیم. نسبت رژ لب به مداد لب، دقیقا همانند نسبت پرایمر به فونداسیون است. یا می‌توان آن را با برق ناخن و لاک ناخن مقایسه کرد. مداد لب می‌تواند جزئیات بیشتری را به لب شما اضافه کرد. در حقیقت کاربرد مداد لب را می‌توان زیباتر دیده شدن لب دانست. اگر می‌خواهید لب شما جزئیات بیشتری داشته باشد و مثلا بزرگ‌تر و حجیم‌تر دیده شود، حتما باید از مداد لب استفاده کنید. استفاده از مداد لب بسیار ساده است و می‌تواند واقعا مفید واقع شود.

مداد لب بر خلاف تصور بسیاری از افراد، کاربرد زیادی در جلوه دادن به لب‌ها دارد. با وجود اینکه ابداع مداد لب به اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی باز می‌گردد، اما هنوز هم کاربرد خود را در آرایش لب حفظ کرده. شما هم می‌توانید با دانستن چند نکته ساده، استفاده از مداد لب را بیاموزید و از جلوه لب‌های خود جلو آینه لذت ببرید.

چرا به مداد لب نیاز داریم؟

اصلا کاربرد مداد لب چیست؟

خب اگر شما نیز جزء دسته افرادی هستیم که تمایلی به استفاده از مداد لب ندارید، قطعا اولین پرسشی که در ذهن شما شکل می‌گیرید، همین است که چرا باید از مداد لب استفاده کنیم؟ اصلا کاربرد مداد لب چیست؟ در ادامه قصد داریم تا شما را با چند نمونه از کاربرد‌های مهم مداد لب آشنا کنیم.

مناسب برای خانم‌های که لب‌های نازک دارند یا ضخامت لب پایین و بالای آنها یکسان نیست

 اگر لب‌های شما نازک است، می‌توانید با استفاده از مداد لب ، آنها را پرتر و حجیم‌تر نشان دهید. برای این کار کافیست تا رژ لب خود را یک رنگ طبیعی و ملایم و رنگ مداد لب خود را رنگی تیره‌تر انتخاب کنید. خط لب را دقیقا از مرز لب‌تان بکشید. توجه داشته باشید که لازم نیست برای جلوه بیشتر، خط لب را بالاتر از مرز لب بکشید. با این کار ظاهر شما نه تنها زیبا‌تر نخواهد شد، بلکه از نظر قواعد آرایش، عملی بسیار اشتباه است.

با این کار شما می‌توانید یک سایه روشن زیبا روی لب خودتان ایجاد کنید. سایه روشنی که در اثر آن، لب شما حجیم‌تر دیده خواهد شد. همچنین اگر یک لب شما نسبت به دیگری کوچک‌تر یا بزرگ‌تر است، می‌توانید مداد لب را در آن قسمت کمی ضخیم‌تر بکشید تا این عدم تناسب را جبران کنید.

مناسب برای افرادی که از رژ لب خیلی مرطوب یا براق استفاده می‌کنند

همیشه بهتر است از ترکیب رنگ‌های مختلف برای آرایشی زیبا استفاده کنید. در نتیجه طبق اصول آرایش، باید کنار یک رنگ براق، از رنگ‌های مات نیز استفاده شود. اگر رژ لب شما جزء انواع براق باشد، بهتر است از یک مداد لب تم صورتی یا گل‌بهی استفاده نمایید. سپس در مرحله بعد اطراف دهان خود را با کانسیلر بپوشانید تا از جلوه زیبای لب خود لذت ببرید.

مناسب برای کسانی که قصد دارند تمام شب را بدون تجدید از رژ لب خود استفاده کنند

جالب است بدانید که از مداد لب می‌توانید به عنوان رژ لب نیز استفاده کنید. البته کاربرد مداد لب را می‌توان مکملی بر رژ لب دانست. اگر شما قصد شرکت در مراسمی مهم را دارید که قادر به تجدید آرایش خود نیستید، توصیه ما به شما استفاده از مداد لب است. بعد از اینکه رژ لب زدید، می‌توانید تمام لب خود را با مداد لب پر کنید. ترکیبات داخل مداد لب باعث می‌شود تا یک لایه محافظ بر روی رژ لب شما قرار بگیرد. به این ترتیب نسبت به قبل، رژ لب شما بسیار دیرتر محو خواهد شد.

همچنین یک از نکات جالب استفاده از مداد لب این است که جلوی پخش شدن رژ لب را می‌گیرد. قطعا برای شما نیز چندین بار اتفاق افتاده که با میل کردن غذا یا نوشیدنی چیزی، رژ لب در اطراف دهان شما پخش شده. با کشیدن مداد لب در مرز لب‌تان، رژ لب کاملا مهار شده و دیگر لازم نیست که نگران پخش شدن آن در اطراف دهان‌تان باشید.

مناسب برای کسانی که به دنبال رژ لبی با پوشش‌دهی بالا هستند

اساسا مداد لب را می‌توان فشرده رژ لب مات دانست که از نظر ترکیبات بسیار غنی شده است. به همین دلیل نه تنها برای کشیدن دور لب، بلکه می‌توانید از آنها به عنوان رژ لب اصلی خود نیز استفاده کنید. کاربرد مداد لب از انواع رژ لب مات نیز بهتر خواهد بود و پوشش‌دهی بسیار بیشتری دارد. همچنین استفاده از مداد لب نسبت به رژ لب ماتیکی نیز ساده‌تر است و احتمال شکستن آن اصلا وجود ندارد.

اگر حتی شما جزء مخالفین استفاده از رژ لب نیز باشید، باز هم می‌توانید از مداد لب استفاده کنید. مداد لب برای کسانی که به رژ لب حساسیت دارند و ترجیح می‌دهند که چنین لایه سنگینی روی لب‌های آنها نباشد نیز مناسب است. به علاوه اینکه استفاده از رژ لب مدادی به جای رژ لب ماتیکی یا مایع، مقرون به صرفه‌تر نیز خواهد بود. رژ لب مایع دوام بیشتری دارد و به همین دلیل نیازی به تجدید آن نیست. در نتیجه می‌توانید از آن به عنوان یک جایگزین مناسب برای رژ لب یاد کرد.

جایگزینی مناسب برای کانتور لب

کانتور در آرایش به ایجاد سایه روشن می‌گویند. با استفاده از کانتور می‌توان زوایای صورت را تغییر داد. حتی کانتور قادر است صورت گرد را به صورت بیضی تبدیل کند و پف زیر چشم را از بین ببرد. در مورد آرایش لب نیز کانتور وجود دارد. با استفاده از رنگ‌های مختلف، سایه روشنی روی لب ایجاد می‌کنند و کاری می‌کنند تا لب حالتی که می‌خواهند را به دست بیاورد.

حال باید بدانید که با در دست داشتن یک مداد لب، می‌توانید سایه روشن مناسبی که می‌خواهید را روی لب خود ایجاد کنید. برای حجیم‌تر دیده شدن قسمت میانی لب، می‌توانید از یک رژ رنگ تیره به عنوان زمینه اصلی استفاده کنید. سپس یک مداد لب رنگ روشن را روی قسمت میانی لب خود بکشید. در مرحله آخر با یک اسفنج یا با نوک انگشت این رنگ‌ها را در هم تلفیق کنید تا بافتی یک دست پیدا کند. همچنین می‌توانید با کشیدن یک خط لب رنگ تیره در حاشیه لب خود، تاثیر این حجم‌دهی را بیشتر نمایان کنید.

چه رنگ مداد لبی را انتخاب کنیم؟

اگر تا به اینجای کار متقاعد شدید که استفاده از مداد لب برای زیبایی صورت‌تان و کامل شدن آرایش، یک ضرورت است، شاید بخواهید بدانید که چه رنگ مداد لبی را باید انتخاب کنید. پاسخ به این سوال بسیار ساده است. معمولا باید از مداد لبی استفاده کنید که یک درجه از رژ لب شما تیره‌تر باشد.

با این کار می‌توانید لب‌های خود را حجیم‌تر جلوه دهید. دقیقا همانند یک قاب عکسی که باعث می‌شود عکس داخل آن جلوه زیباتری پیدا کند. اما اگر بر عکس، لب‌های حجیمی دارید و می‌خواهید آنها را کوچک‌تر نشان دهید، باید از مداد لب روشن‌تر استفاده کنید. حتی در برخی موارد استفاده از مداد لب سفید نیز توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *